Filmy 2004

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wyrusz na poszukiwanie przygód wraz z odważną świnką Peppą, jej rodziną i przyjaciółmi i przekonaj się, że okazja do nauki i zabawy czeka na każdym kroku.
Historia jednego z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych przywódców - Aleksandra Wielkiego - człowieka, który podbił 90 procent ówczesnego świata, zanim osiągnął 25 lat. Wraz ze swą niezwyciężoną grecką i macedońską armią w ciągu 8 lat przemierzył 35 tysięcy kilometrów obfitujących w oblężenia i podboje, których ukoronowaniem było stworzenie gigantycznego imperium. W chwili śmierci w wieku 33 lat był panem ówczesnego świata.
Przygody Salad Fingers, humanoidalnej istoty, żyjącej w postapokaliptycznym świecie doprowadzonej do szaleństwa przez samotność.


Pasja

7,3
Jeden z niewielu filmów, który zanim wszedł na ekrany kin już wzbudził ogromne emocje i kontrowersje. Protestowali m.in. Żydzi, którzy stwierdzili że obraz ten ukazuje ich jako oprawców Jezusa. Film opowiada ostatnie godziny życia Jezusa z Nazaretu, który dla jednych był Mesjaszem, dla innych heretykiem, i oszustem. Trzeba zaznaczyć iż film jest przeznaczony wyłacznie dla dorosłych (i to dla takich o mocnych nerwach). Film wręcz "ocieka" krwią - sceny zarówno biczowania, jak i samej śmierci Jezusa na krzyżu, są ukazane bardzo realistycznie. Gibson doskonale ukazał klimat tamtych czasów (m.in. dlatego iż postacie mówią językami biblijnymi), i to może przemawiać za tym filmem. Sama jednak przemoc wobec Chrystusa, i zachowanie Jego oprawców, sprawia że widz zamiast skupić sie na "doznaniach duchowych" (większość filmów poświęconych Mesjaszowi, właśnie ku temu skłania), myśli jedynie o tym jak jest możliwe by człowiek coś takiego (mowa o biczowaniu) przeżył. Obraz zamiast ukazać "cierpienie duchowe" Jezusa, ukazuje Go jako okropnie cierpiącego (fizycznie) człowieka - to właśnie zadecydowało o tym, iż film ma tak wielu przeciwników.
Wychowana w afrykańskim buszu przez rodziców zoologów Cady Heron (Lindsay Lohan) myśli, że potrafi przetrwać „dyktat najśliczniejszych” w najdzikszym nawet środowisku. Ale prawo dżungli nabiera dla niej całkiem nowego znaczenia, gdy po powrocie do Stanów jako piętnastolatka pierwszy raz idzie do szkoły. Szukając swego miejsca wśród sportowców, kujonów i innych nawiedzonych, Cady wchodzi w drogę najwredniejszej z możliwych kreatur – Królowej Pszczół, czyli zimnej i wyrachowanej Reginie (Rachel McAdams), przewodzącej Plastikom, najbardziej podziwianej paczce w szkole. Kiedy Cady zakochuje się w byłym chłopaku Reginy, Królowa Pszczół czuje się użądlona i postanawia zniszczyć towarzyską pozycję rywalki. Ale i Cady pokazuje swoje pazury, wszczynając wariacką „babską wojnę”, która ogarnie całą szkołę.
Serial pt. Kobiety, które zabijają zajmuje się przypadkami morderstw popełnionych przez kobiety, analizując przyczyny i motywy ich działania. Te szokujące, ale prawdziwe historie burzą nasze wyobrażenie o zbrodni i przestępcach. Bohaterami odcinków, których akcja toczy się w małych, niepozornych miasteczkach lub na przedmieściach, są zwykłe, przeciętne kobiety z typowymi problemami i marzeniami. Co popycha do zbrodni te na pozór najnormalniejsze w świecie kobiety?
W Wigilię Bożego Narodzenia mały chłopiec zostaje wyrwany z łóżka przez ogłuszający huk. Pod jego oknem zatrzymuje się niezwykły pociąg. Chłopiec wybiega na zewnątrz, gdzie spotyka konduktora, który zaprasza go, by razem z nim wyruszył w magiczną podróż na Biegun Północny. Kiedy pełen wątpliwości chłopiec wsiada na pokład nadzwyczajnego pociągu, jadącego ku Biegunowi Północnemu, wkracza na ścieżkę, która doprowadzi go do wniosku, że dla tych, którym nie brak jest wiary, cuda życia nie blakną.
Dwa lata temu wydawało się, że głównemu bohaterowi filmu udało się już zerwać ze swoją mroczną przeszłością. Oczekiwania te okazują się być błędne – przeszłość powraca bowiem jak bumerang. Bourne’owi i Marie (Franka Potente) przez dłuższy czas udawało się utrzymywać swoją anonimowość, żyjąc nieco na uboczu. Jednak nękany koszmarami z przeszłości, której nadal nie jest w stanie w pełni zrozumieć, Bourne nigdzie nie może dłużej zagrzać miejsca. Przenosi się zatem z jednego miasta do drugiego w swoim mniemaniu starając się być zawsze o krok przed zagrożeniem, jakie w jego głowie budzi każde niewytłumaczalne, podejrzane spojrzenie, każdy tajemniczy telefon. Kiedy zatem pewnego dnia w sennym miasteczku, będącym kolejnym przystankiem Bourne’a i Marie pojawia się podejrzany osobnik, nie pozostaje im nic innego, jak tylko zebrać się i uciekać. Jednak, kiedy gra w kotka i myszkę na arenie międzynarodowej toczy się o wyjątkowo wysoką stawkę, do akcji ponownie wkracza Jason Bourne stworzony przez Treadstone – tajną, obecnie rozwiązaną organizację, która wykreowała zastępy zimnych, bezwzględnych profesjonalnych zabójców. Jak się okazuje, nie jest tak łatwo zerwać ze swoją przeszłością...
W tej kontynuacji pamiętnika Bridget Jones odnajdujemy Bridget, tam gdzie ją zostawiliśmy - w ramionach przystojnego prawnika Marka Darcy (Colin Firth). Mark toleruje (prawie) wszystkie ataki zazdrości Bridget. Dlaczego bowiem każda kobieta w Londynie, łącznie z nową długonogą stażystką pracującą z Markiem, nie miałaby pragnąć odebrać takiego faceta pulchnej, popełniającej gafy Bridget?
Słowa kluczowe

Proszę czekać…